З 5 лютого по 12 березня 2025 року у Борщівській громаді проходив конкурс дитячої художньої Шевченкіани, присвячений видатному українському поетові та художнику Тарасові Шевченку. Захід об’єднав понад 120 юних митців віком від 6 до 17 років, які продемонстрували свої здібності у різних жанрах образотворчого мистецтва.
Організаторами конкурсу виступили відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Борщівської міської ради спільно з Борщівським обласним комунальним краєзнавчим музеєм. Завдяки їхнім зусиллям для дітей було створено простір, де вони змогли вільно висловити свої думки, почуття та творчі ідеї через мистецтво.
12 березня 2025 року у приміщенні Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею відбулася урочиста церемонія нагородження переможців. З вітальним словом до учасників звернулися заступниця міського голови Уляна Пасічник, директор музею Михайло Сохацький та члени журі. Вони відзначили високий рівень художніх робіт і неймовірну емоційність, з якою діти передали дух творчості Тараса Шевченка.
За підсумками конкурсу журі визначило переможців у трьох вікових категоріях:
Молодша вікова категорія:
І місце – Перун Ангеліна;
ІІ місце – Матлак Софія, Спавлович Вікторія;
ІІІ місце – Нечипоренко Аріна, Гаразда Соломія, Черней Ірина.
Середня вікова категорія:
І місце – Боднарчук Софія;
ІІ місце – Андрійчук Наталя, Коростіль Христина;
ІІІ місце – Кучер Злата, Костинська Ірина, Стасюк Дарія.
Старша вікова категорія:
Гран-прі – Глущенко Лілія;
І місце – Міщанин Тетяна;
ІІ місце – Ярмощук Аліна, Яловега Валерій;
ІІІ місце – Колдриш Софія, Войтків Христина, Копалко Богдан;
Окрім основних нагород, цьогоріч визнано кілька спеціальних номінацій, щоб відзначити оригінальність та майстерність окремих робіт:
«Найемоційніша робота» – Тимків Марк;
«Юний талант» – Кикоть Єва;
«Магія кольору» – Саранчук Анастасія;
«Майстер пензля» – Басараба Софія.
Усі учасники отримали грамоти за участь, а переможці – пам’ятні подарунки. Також були відзначені керівники гуртків та вчителі образотворчого мистецтва за їхню плідну роботу з обдарованою молоддю та популяризацію творчості Тараса Шевченка.
Цей конкурс став не лише платформою для розвитку юних художників, а й підтвердженням того, що творчість Шевченка залишається актуальною та надихає нові покоління. Його слова й образи знаходять відгук у серцях молоді, пробуджують патріотизм та любов до рідного краю.
Слава Україні! Героям слава! Перемоги Україні!